www.CoolBody.pl

Genetyka a odchudzanie

Wiele kobiet i mężczyzn na świecie zastanawia się jak schudnąć. To jest coś co nie daje nam spokoju za każdym razem jak widzimy nasze odbicie w lustrze, w sklepowej witrynie czy nawet w okularach znajomego.

To pytanie dręczy nas za każdy razem, gdy pojawiają się na brzuchu wesołe fałdki, które nie pozwalają nam wcisnąć się w ukochane jeansy. Na końcu to pytanie dręczy nas za każdym razem gdy widzimy szczupłe i wysportowane osoby, które są lekko odziane.

W tym właśnie czasie zadajemy sobie pytanie:

Co nas doprowadziło do takiego stanu, co możemy zrobić i ile to zajmie czasu oraz pieniędzy?

Na to pytanie jednak jednoznacznie nie da się odpowiedzieć. To pytanie z serii co zrobić, aby więcej zarabiać. Po prostu jest wiele różnych dróg sukcesu a każda jest zależna od tego co obecnie mamy, na co nas stać i jakie mamy predyspozycje genetyczne.

Musimy pamiętać, że raz zdobyta waga łatwo może być Inwo osiągnięta pod schudnięciu i raz już utworzone komórki tłuszczowe nigdy się z nami nie rozstają. Jedynie wypełnienie komórek tłuszczowych świadczy o tym, czy mamy grubszy czy chudszy brzuszek.

Genetycznie jeśli w Komorkach tłuszczowych podczas tycia gromadzi się duża ilość tłuszczu, na tyle duża, że komórki już nie mieszczą tłuszczu do naszego mózgu wysyłana jest informacja o tym aby utworzyć nowe komórki. Kiedy nowe komórki zapełnią się proces się powtarza i tak tyjemy.

Aby schudnąć nie wystarczy jeść zdrowo – trzeba jeść mniej kalorii. Oczywiście możecie powiedzieć, że nie najecie się sałatą i wolicie udko od kurczaka jednak to udko ma 20 razy więcej kalorii niż ta sałata.

Spokojnie zamiast udka możecie zjeść całą sałatę, dwa pomidory, jedną chudą rybę i ziemniaka. Takie obiad już potrafi nasycić.

Wszystko jednak jest kwestią genetyki, niektóre osoby szybciej wracają do wagi inne bardziej powoli, jednak musimy pamiętać że same chęci nic nie dadzą a sukces leży w samodyscyplinie i kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *