www.CoolBody.pl

„Dietetyczne” produkty na odchudzanie?

Bułka z czekoladą

Odchudzanie to trend, który nie wychodzi z mody. A z uwagi na fakt, że mało kto z nas ma odpowiednie efekty po pierwszej diecie to próbuje zazwyczaj kolejnych sposobów na schudnięcie.

Dla producentów żywności takie osoby to prawdziwe kopalnie złota. To właśnie dzięki nim ich zarobki wyskoczyły do góry. Zauważyli oni trend, który się utrzymuje i zdecydowali się z tego skorzystać.

Nie mieli zbyt wiele pracy, po prostu do stworzonych już podstawowych produktów dodali magiczne słówko „light”. Daje nam ono do zrozumienia, że mamy do czynienia z żywnością czy też napojami, które absolutnie nie posiadają kalorii, a ich spożywanie jest odpowiednie szczególnie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Czy faktycznie są one tak zdrowe?

Niestety nie. W większości przypadkach jest to typowy chwyt marketingowy, który ma za zadanie zwabić coraz większą liczbę osób do zakupu. Liczą się tylko u wyłącznie zyski.

Oczywiście smak owych produktów różni się znacząco od tych podstawowych, ponieważ ich skład jest zmieniony. Zazwyczaj do napojów dodawane są słodziki, które wcale nie są zdrowsze od cukru. A poza tym istnieje wiele innych składników, które również nie należą do najzdrowszych.

Poza tym naukowcy wykonali badania, które zasugerowały, że nie powinniśmy pić i jeść tylko takich produktów. Może to doprowadzić do wielu chorób. Tak nieodpowiednie zachowanie producentów zraża ludzi do kupowania prawdziwych produktów, które są produkowane naturalnie i faktycznie możemy je nazwać produktami light.

Mimo wszystko jako konsumenci musimy być świadomi tego co kupujemy, a zakup niektórych tych produktów nie jest odpowiednie. Na szczęście odchodzimy od ich kupowania.

Nasza świadomość kupowania odpowiedniej żywności wzrasta. Dzięki temu nabywamy zdrową, naturalną żywność. A przy tym nie faszerujemy się marketingowymi sloganami, które mają na celu jedynie duży zarobek.

Dużo lepiej sięgnąć np. po suszone jagody goji albo w formie ekstraktu tak jak piszą na tej stronie – http://www.diet-way.pl/jagody-goji-opinia/ Owoce goji mają bardzo dużo cennych właściwości i witamin, które wspomagają odchudzanie.

Nie wierzmy we wszystkie dietetyczne produkty, gdyby takie istniały z pewnością większości z nas by je spożywało i cieszyło się nienaganną sylwetką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *