www.CoolBody.pl

Ciekawa dieta chronometryczna

Dieta chronometryczna

Piękna i zgrabna sylwetka to marzenie większości kobiet. W pogoni za takim ideałem sięgają one po coraz to kolejne diety, które często skutkują jedynie silnym efektem jojo.

Jeżeli zależy nam na diecie, która przyniesie naprawdę dobre efekty a jednocześnie nie wycieńczy organizmu powinniśmy sięgnąć po dietę chronometryczną. Polega ona na spożywaniu posiłków zgodnie z zegarem biologicznym.

W diecie tej jemy w zasadzie wszystko to, co lubimy i jedzenie czego sprawia nam autentyczną przyjemność. Trzeba jednak pamiętać o tym, że określone produkty wolno nam spożywać o ściśle określonych porach.

I tak po przebudzeniu przez około dwie godziny możemy bez obaw zjeść żółty ser, tłustą wędlinę, pieczywo (najlepiej będzie jeśli zrezygnujemy z jasnego chleba), a nawet śmietanę. Czas między godziną 12 a 14 to pora na spożywanie bananów oraz produktów, w których znajduje się bardzo dużo skrobi.

W tym czasie sięgamy więc po ziemniaki, ale również makaron. Począwszy od godziny 12 aż do godziny 22 wolno nam zjadać chude mięso, ryby a także owoce morza, które są bardzo zdrowe. Przez cały dzień wolno natomiast jeść jajka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *